На Любомльщині виявили два випадки захворювання тварин на сказ

28 вересня під головуванням першого заступника голови райдержадміністрації відбулося засідання районної державної надзвичайної протиепізоотичної комісії при райдержадміністрації. На засіданні були присутні члени комісії, єгері мисливських господарств в районі.

Повідомляє сайт ЛЮБОМЛЬ СЬОГОДНІ з посиланням на сайт РДА.

На комісії  розглянуто питання про випадок виникнення захворювання на сказ у забитого бобра в селі Машів, та забитої лисиці в селі Бірки. Про накладання карантинних обмежень в обох населених пунктах та про посилення ветеринарно-санітарного контролю за проведенням антирабічних заходів.

За словами завідувача протиепізоотичного відділу Любомльської державної ветеринарної медицини Михайла Михальчука, що епізоотична ситуація в районі залишається напруженою.

Це вірусна хвороба людини і тварин з виразними ознаками ураження центральної нервової системи та 100% летальністю. На сказ хворіють всі види теплокровних тварин, а також людина. Хвороба дуже поширена, резервуаром збудника у природі є, насамперед, дикі тварини, зокрема лисиці, вовки, гризуни, бродячі собаки, коти та інші. Зараження відбувається переважно через укуси хворих на сказ тварин.

Причиною поширення захворювання на сказ є порушення правил утримання собак і котів, безвідповідальність власників домашніх тварин, зростання бродячих собак та котів, збільшення популяризації червоної лисиці та відсутність системи контролю за кількістю і міграцією цих тварин

В 2016 році з метою обмеження поширення вірусу сказу на території України, захисту території Європейського Союзу від поширення вірусу вздовж україно-польського кордону на території реалізовувалась програма боротьби зі сказом яка включає пероральну імунізацію проти сказу диких м’ясоїдних тварин. Вакцинація проводилась з використанням авіатранспорту який обладнаний системою GPS і системою рівномірної реєстрації викидів вакцини. Вакцинація проходила в два етапи в весняний та осінній період, загалом протягом року було використано 75 тисяч доз вакцин.

В 2017 році було зафіксовано 1 випадок захворювання кота в селі Римачі. На даний час в протягом 2017 року в районі було проведено профілактичні щеплення проти сказу.

Одним з найважливіших завдань щодо запобігання розповсюдження сказу тварин є забезпечення 100% охоплення профілактичними щепленнями проти сказу тварин, утримання згідно правил собак, та відстрілу лисиць.

На даний час згідно експертизи Волинської регіональної державної лабораторії ветмедицини №2320 п. м./2017/873 у трупа забитого бобра в с. Машів, та згідно експертизи Волинської регіональної державної лабораторії ветмедицини №2321 п. м./2017/874 у трупа забитої лисиці в с. Бірки встановлено діагноз – сказ.

– Забезпечити епізоотичне розслідування кожного випадку сказу домашніх та диких тварин. Відповідно до Закону України «Про мисливське господарство та полювання» створити бригади по відстрілу червоної лисиці. В разі відстрілу лисиць терміново направляти їх для дослідження в обласну лабораторію ветеринарної медицини. Встановити суворий контроль за дотриманням громадянами правил утримання собак та котів. В неблагополучному пункті і в загрозливій зоні провести профілактичні щеплення собак, котів, ВРХ, коней, овець проти сказу, вести постійний ветеринарний контроль за тваринами неблагополучного пункту для виявлення та ізоляції хворих та підозрілих в захворюванні на сказ тварин, – наголосив перший заступник голови райдержадміністрації Олександр Герасимчук.

ЧИТAЙТЕ ТAКOЖ НA СAЙТІ UATOPINFO-ВСІ НOВИНИ УКРAЇНИ:

 Жінкa зaстряглa у вікні, кoли викидaлa свoї фекaлії під чaс пoбaчення

Дивні сексуaльні прaктики – збoчення чи прирoдa?

Мужчинa изнaсилoвaл, a зaтем и убил свoю 3-недельную дoчь

Ревнивaя женa жестoкo нaкaзaлa любoвницу мужa, нaпихaв ей между нoг жгучий перец

НОВИНИ РАЙОНІВ ВОЛИНСЬКОЇ ОБЛАСТІ

новини Володимир-Волинського району

новини Гороховського району

новини Іваничівського району

новини Камінь-Каширського району

новини Ківерцівського району

новини Ковельського району

новини Локачинського району

новини Луцька

новини Любешівського району

новини Любомльського району

новини Маневицького району

новини Нововолинська

новини Ратнівського району

новини Рожищенського району

новини Старовижівського району

новини Турійського району

новини Шацького району