Завершився ХХІ зліт молодих козаків в урочищі «Прощаниця»

Вчора, 22 травня, заходи в урочищі «Прощаниця» розпочались із поминальної панахиди за загиблими козаками, вояками УПА, тими, хто загинув на Сході України, пишуть ІВАНИЧІ СЬОГОДНІ з посиланням на Іваницьку РДА.

Присутні до підніжжя хреста та могил поставили вінки та поклали живі квіти.

Перед учасниками мітингу виступила голова районної державної адміністрації Лілія Кревська:

«Націю формує історична пам’ять. Більше 500 років Запорізькому козацтву, за ці 500 років ми не загубили нашого коріння.

Сьогодні вшановуємо козаків, воїнів УПА – борців за волю України. Козаки освіченні люди, які любили і пісні, і молитву, і рідну мову. Були шляхетні, мужні, відважні.

Пам’ятайте, що перша в світі Конституція 1710 року теж розроблена козаками – Пилипом Орликом і лише через 70 років з’явилась в Америці і Європі. Дорогі діти! Ви є нащадки великого козацького роду пам’ятайте і пишайтесь їх подвигами.

Сьогодні річниця перепоховання Т.Г. Шевченка великого пророка України та третя річниця загибелі наших хлопців 51-ої (нині 14-ої) окремої механізованої бригади під Волновахою.

Ми переможемо у цій війні. Бо з нами Бог і правда.»

На завершення свого виступу голова РДА зазначила, що започаткували проведення зборів молодих козаків в урочищі «Прощаниця» Микола Пасаман та  Григорій Березюк, а продовжують цю справу працівники БДЮТ.

Лілія Богданівна вручила подяку голови районної державної адміністрації: за  професіоналізм та  ініціативність, патріотичне виховання молоді, значний  особистий внесок у відродження козацьких національних традицій, багаторічну роботу з підготовки та проведення збору молодих козаків в урочищі «Прощаниця» директорові Іваничівського будинку дитячої та юнацької творчості Ларисі Леонідівні Дячук, заступникові директора Іваничівського будинку дитячої та юнацької творчості Наталії Михайлівні Микитюк та вчителеві Іваничівського будинку дитячої та юнацької творчості Василю Івановичу Лацю

ХХІ зліт молодих козаків в урочищі Прощаниця закінчився. Державний Прапор України і козацька хоругва винесені під звуки козацького маршу.

Джерело: ІВАНИЧІ СЬОГОДНІ.

НОВИНИ РАЙОНІВ ВОЛИНСЬКОЇ ОБЛАСТІ

новини Володимир-Волинського району

новини Гороховського району

новини Іваничівського району

новини Камінь-Каширського району

новини Ківерцівського району

новини Ковельського району

новини Локачинського району

новини Луцька

новини Любешівського району

новини Любомльського району

новини Маневицького району

новини Нововолинська

новини Ратнівського району

новини Рожищенського району

новини Старовижівського району

новини Турійського району

новини Шацького району